دستگاه تصفیه آب
دانلود آهنگ کردی
ap98.ir
                       

دلیل زشت شمردن ازدواج موقت (صیغه،مُتعه) چیست؟

اصل و اساس مخالفت با ازدواج موقت و صیغه یابی

ازدواج موقت چیست؟

آموزش و ترفند ازدواج موقت

برنامه اندروید

۲۰٪ کامل شد. لطفا کمی صبر کنید...

0 نفر آنلاین!

چت و شبکه اجتماعی مخصوص موبایل

دلیل زشت شمردن ازدواج موقت (صیغه،مُتعه) چیست؟

 اصل و اساس مخالفت با ازدواج موقت در چند مطلب است:

 عده ای تصور میکنند هر نوع رابطه جنسی یک نوع پلیدی و خباثت است. و ازدواج موقت را با همین معیار محکوم میکنند چرا که در آن اغراض جنسی وجود دارد. این در حالی است که با اندک توجهی می توانند بیابند که در ازدواج دائم نیز غرایض جنسی وجود دارد و زوجین با یکدیگر ارتباط جنسی دارند و بسیاری نیز بخاطره پاسخگویی به همین امیال ازدواج کرده اند. پس نمیتوان وجود غریضه جنسی و ارضای شهوت را عامل پلید و خبیث دانست. خصوصا که بدون روابط جنسی، نسل بشر منقرض می شود و تولید مثل محقق نمیشود.

عده ای شباهت ها را میبینند و از درک تفاوت ها عاجز هستند. به تعبیری هر گردی را گردو میبینند(!)و به محض دیدن چند شباهت، صیغه را با فاحشگی یکسان میدانند. در حالی که برای نگاه معقول باید علاوه بر شباهت ها، تفاوت ها را نیز مَدنظر قرار داد. اگر در فاحشگی مرد به زن پول میدهد یا اینکه با او رابطه جنسی برقرار میکند، و این امور در ازدواج موقت نیز وجود دارد، باید توجه کنیم که این امور در ازدواج دائم نیز وجود دارد. در فرهنگ ما مرد به زن نفقه و مهریه میدهد. و زوجین با یکدیگر ارتباط جنسی دارند. آیا می توانیم به دلیل وجود شباهت فاحشگی و ازدواج موقت ، ازدواج موقت را محکوم کنیم؟ آیا دو شباهت ذکر شده در ازدواج دائم نیز وجود ندارند؟ پس روشن میشود که وجود این شباهت ها نیز سبب قبح و پلیدی ازدواج موقت نمیشود. و از این حیث ازدواج موقت با ازدواج دائم فرقی ندارد.

عده ای ازدواج موقت را با توجه به چند مصداق آن مَدنظر قرار داده و آن را نقد میکنند. در حالی که سوء استفاده از یک قانون نمیتواند، سبب بد دانستن قانون شود. و روشن است که از بهترین امور نیز سوء استفاده می شود. آیا بلوک شرق به اسم عدالت، مردم را به فلاکت نینداخت؟ آیا نظام استکبار، به اسم دموکراسی، جنگ ها و کشتارها ایجاد نکرده است؟ آیا استعمار (ایجاد عمران و آبادانی) بد بوده است که با شعار آن ثروت های جوامع را غارت کرده اند؟ 

 بنابراین رویکردهایی که علیه قانون مُتعه و ازدواج موقت در ذهن های افراد و جامعه ما وجود دارد ،متاسفانه با دیدگاههای غلط و ناروا و با دید سطحی نگری سنجیدند...

 زشتی و قباحت فاحشگی در غیر منضبط بودن روابط و عدم مسئولیت پذیری طرفین است. و با فهمیدن این معیار میتوان فرق ازدواج موقت را با فاحشگی دریافت که ازدواج موقت با احکام و ضوابط روشن و از پیش تعیین شده این بی انضباطی را از بین برده و طرفین با خواندن خطبه عقدموقت، خود را ملتزم به رعایت تعهدات اخلاقی و شرعی میکنند.

و نکته ای که باید بدان توجه جدی کرد؛ این است که هجمه ها علیه ازدواج موقت، بدون درک حقایق جامعه و در نظر گرفتن واقعیت هاست. از همین رو، میبینیم که با زشت نامیدن اموری نظیر ازدواج موقت، دوستی های نامشروع و روابط زشت درجامعه فراگیر میشود. کسانی که به ازدواج موقت حمله میکنند، غالبا از درک این واقعیت عاجز هستند که نیروی شهوانی انسان، نیرویی قوی است و اگر در بستر مناسب خود قرار نگیرد، مانند سیلی ویرانگر خواهد شد. و بهترین کار برای جلوگیری از زیان های این سیل، بسترسازی برای رویه ای منطقی و معقول است. نمیتوان همگان را مجبور به ریاضت کرد و در جامعه ای که سن ازدواج به دهه سوم زندگی میرسد، افراد را تا آن سن وادار به سرکوب غریزه کرد. همچنان که نمیتوان کمونیسم جنسی را پذیرفت و اجازه داد روابط کثیف و خیانت بار در جامعه رایج شود.

 پس بیاییم دست به دست هم واقعیت ازدواج موقت را به همه بشناسانیم و برای ترویج حلال خدا تلاش کنیم..

ازدواج موقت گوشی nokia نوکیا
ازدواج موقت گوشی samsung سامسونگ
ازدواج موقت گوشی lg ال جی
ازدواج موقت گوشی htc اچ تی سی
ازدواج موقت گوشی motorola موتورولا
ازدواج موقت گوشی glx جی ال ایکس
ازدواج موقت گوشی huawei هاوایی
ازدواج موقت گوشی sony سونی
راهنمای ازدواج موقت فارسی
نیاز به توضیح بیشتر دارید؟
اگر در مطلب فوق پاسخ سوالتان را نیافتید. سوال خود را برای ما ارسال کنید.
پاسخ سوال در سایت قرار میگیرد
موبایل:
پاسخ سوال در سایت قرار میگیرد
ایمیل:
سوال:
دلیل زشت شمردن ازدواج موقت (صیغه،مُتعه) چیست؟
اصل و اساس مخالفت با ازدواج موقت و صیغه یابی

اخبار موبایل

برای مشاهده متن کامل خبر ها وارد برنامه اندروید شوید دانلود برنامه اندروید،برنامه اندروید،اندروید98

دستگاه تصفیه آب
خرید کولر گازی
کرد موزیک
کردموزیک
تصفیه آب
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: olkado@
کدبازان